Wykładowcy

Wykładowcy 2019-09-23T11:40:49+02:00
Prowadzone wykłady

Igor Pogorzelski

Ukończył studia reżyserii dźwięku w Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie, gdzie przez kilka lat był asystentem. Reżyser dźwięku i konsultant muzyczny w polskich filmach fabularnych. W roku 2004 współtworzył cyfrowe archiwum Polskiego Radia i Uniwersytetu Muzycznego. Współpracuje z Filharmonią Narodową, Orkiestrą Polskiego Radia i Operą Narodową  z dziedzinach cyfrowej rejestracji i masteringu nagrań i multimediów. Odbył szereg staży w dziedzinie zaawansowanych technologii dźwięku i systemów radiowych w Niemczech, Szwajcarii, Francji i Wielkiej Brytanii. Prowadzi seminaria z dziedziny muzyki i dźwięku w filmie oraz technik radiowych dla potrzeb pracowników radia, telewizji i uczelni artystycznych.

Niemen – niewątpliwie jeden z najbardziej charyzmatycznych artystów polskiej estrady

Zbigniew Wodecki. Zacznij od Bacha

 

Piotr Chojnacki

Z wykształcenia historyk, z zawodu redaktor i tłumacz, hobbystycznie bloger. Autor prac naukowych, licznych przekładów literackich i recenzji. Miłośnik biografii, szczególnie niezwykłych kobiet.

Maria Skłodowska Curie – żona, matka, uczona i skandalistka

Elżbieta Wichrowska-Janikowska

Z zawodu prawnik, z zamiłowania podróżniczka, projektantka ogrodów, publicystka. Autorka wielu publikacji, zwłaszcza z zakresu prawa pracy. Podróżuje od ponad trzydziestu lat. Zwiedziła prawie całą Europę oraz wiele krajów w innych częściach świata. Była między innymi w Indiach, Nepalu, Chinach. Wietnamie, Indonezji, Laosie, Kambodży, Peru, Ekwadorze.

Nepal – moje wędrówki

Michał Szulim

Absolwent Dziennikarstwa oraz Socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Podróżnik, autor książki „Miejsce za miejscem, czyli podróże małe i duże” oraz bloga inspirowanego podróżami. Twórca emitowanej od 2016 roku w Radiu Dla Ciebie audycji „Miejsce za miejscem”. Zawodowo zajmuje się również muzyką. Jako wokalista i gitarzysta występował m.in. z Renatą Przemyk, Anną Wyszkoni, Małgorzatą Ostrowską oraz Muńkiem Staszczykiem. Wraz ze swoim zespołem Plateau w 2008 r. zagrał w sopockiej Operze Leśnej jako finalista Festiwalu Top Trendy.

Podróże małe i duże

Anna Durska

Absolwentka Wydziału Nauki o Zdrowiu na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym i Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim a także Studiów podyplomowych Prawa medycznego, bioetyki i socjologii medycyny. Uczestniczka konferencji poświęconych ochronie zdrowia i transplantacjom. Obecnie zatrudniona w Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnym ds. Transplantacji „Poltransplant”.

Ciekawe aspekty transplantacji

Jacek Rakowiecki

Redaktor i publicysta, komentator polityczny, recenzent teatralny i filmowy, ekspert medialny. Działacz opozycji demokratycznej od lat 70., internowany w stanie wojennym. Był m.in. sekretarzem redakcji „Tygodnika Powszechnego” i „Gazety Wyborczej”, zastępcą redaktora naczelnego. „Rzeczpospolitej”, redaktorem naczelnym „Vivy!”, „Przekroju”, teatralnego miesięcznika „Foyer” i „Filmu”, rzecznikiem prasowym TVP, kuratorem Warszawskich Spotkań Teatralnych i wykładowcą dziennikarstwa w Collegium Civitas.

Jak nie dać się okłamać przez media